אי תשלום משכורת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ניסים סקיצה

  נשלח ע"יניסים סקיצה 18:31, 24 ביולי 2015

  שלום רב, אני מהנדס. ועובד במשרד כבר כמעט שנה. אשמח לעזרתכם המשפטית בכמה נושאים: 1- בכל חודש יש איחורים במשכורת. והחודש הזה זה נמשך יותר מדי. נכון לעכשיו (24 לחודש) טרם קיבלתי את משכורת חודש יוני. תגובת המעביד: "אין לי כסף לשלם לך...חכה בסבלנות". מה אני יכול לעשות במקרה כזה? 2- לאחרונה שמתי לב שהמעביד לא מפקיד לקופת הפנסיה+פיצויים את הסכומים כפי שנדרש בחוק (ומסוכם בינינו),למרות שבתלוש המשכורת רשום שמופקד,בפועל (בבירור מול הסוכן ביטוח) לא הופקד שקל. מה עושים? 3- בגלל הנושאים שהזכרתי,הפסקתי להגיע לעבודתי ואין ברצוני לחזור ולעבוד באותו מקום. האם אני אמור להיפגע מאחר ובמקרה ואני עוזב אני אמור להודיע כ-30 יום לפני למעביד? למרות שאני לא מקבל משכורת? האם עדיין צריך להודיע-זה לא נשמע הגיוני (וחכם). האם אני במעמד מפוטר? תודה מראש לעוזרים.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:46, 26 ביולי 2015

  בנסיבות המתוארות יש לכאורה הפרת הדין מצד המעסיק. במקרה כזה ניתן לשלוח מכתב דרישה למעסיק ואם לא ייענה למכתב הדרישה ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני בהקדם, על מנת לא לפספס זכויות בהתיישנות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.