שאלה בנוגע לשכר הכולל עלות מעביר - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 17:30, 5 באוגוסט 2015

  שלום לאחרונה חתמתי עם מקום עבודה חוזה לפיו השכר הוא לפי תיקים בפועל- 500 שח לתיק התשלום מתבצע ב-2 אופנים: עד לסכום של 5000 שח בתלוש של המעביד- והסכום כולל לפי החוזה את כל עלויות המעביד בהתאם לחוק- (ביטוח לאומי, פנסיה), וחלק יחסי מהחופשה והבראה. לגבי היתרה מעל תשולם כנגד חשבונית כך שנניח מי שעשה 15 תיקים בחודש מקבל תלוש ע"ס 5000 ועוד חשבונית של 2500 כאשר מה-5000 מנכים לו כ-17% הפרשות לפנסיה ופיצוים מה שמפחית מאוד את השכר נטו האם זה חוקי? האם יש מה לעשות במטרה להפחית את ההפרשות מצד העובד? תודה לעונים

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:36, 9 באוגוסט 2015

  החל משנת 2008 יש חובה לכל מעסיק להפקיד לפנסיה בהתאם לשיעורים הקבועים בצו ההרחבה בדבר פנסיה חובה. זאת כאשר אין למעסיק חובה מכוח הסכם קיבוצי או צו הרחבה המקנה זכות טובה יותר לעובד. חישוב הפנסיה תלוי בסוג ההסדר הפנסיוני או בסוג קרן הפנסיה והוראות התקנון לגבי אותה קרן. הואיל וחישוב הפנסיה מושפע גם מנתוני התעסוקה הספציפיים, כגון שיעורי המשרה, רמת השכר הפנסיוני (בגינו מופקדות ההפקדות הפנסיונית) והשינויים בהם מעת לעת, מומלץ לפנות לייעוץ פנסיוני לפני קבלת החלטות הנוגעות לשינוים בהסדר הפנסיוני או לשינויים תעסוקתיים בשנות העבודה אחרונות שיש להם השפעה מכרעת על כספי הפנסיה ותשלומי הקצבה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.