open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 8 באוגוסט 2015

            עזיבה מרצון

            אני עובד שנתיים במשרה חלקית השכר שלי הוא בכול שנה 2000 שקל ברוטו בערך (תלוי בכמות השעות שעבדתי ) במידה ואני מחליט על עזיבה אני זכאי לפיצוי על העזיבה של משכורת אחת על כול שנה שעבדתי ? במידה וכן זה מחושב מתשלום הנטו או הברוטו?

            8 באוגוסט 2015
          • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 9 באוגוסט 2015

            עזיבה מרצון

            ככלל, עובד מתפטר אינו זכאי לפיצויי פיטורים, למעט קבלת צבירת הפיצויים מההסדר הפנסיוני שלו בהתאם להפקדות המעסיק לפיצויים בשיעורים הקבועים לפי צו ההרחבה בדבר פנסיה חובה בכלל המשק. מדובר בדרך כלל בסכומים נמוכים מחבות הפיצויים של המעסיק. יחד עם זאת, אם כספי הפיצויים מופקדים בקרן פנסיה או ביטוח מנהלים לקצבה בשיעורים גבוהים יותר מהקבועים בצו ההרחבה הכללי (למשל כאשר יש הסכם קיבוצי או צו הרחבה הקובע תנאים פנסיונים משופרים), ניתן לטעון שבמקרה של התפטרות המעסיק אינו רשאי להחזירם אליו, דהיינו, הם מגיעים לעובד לפי סעיף 26 לחוק פיצויי פיטורים.
            אם נסיבות סיום העסקה מזכות בפיצויי פיטורים בהתאם לחוק, הרי שהחישוב יכול שיהיה משכורת אחרונה (ברוטו) כפול מספר שנות עבודתך, אולם על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

            9 באוגוסט 2015
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form