תביעה בגין אי שימוע לפני פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • sbh

  נשלח ע"יsbh 12:34, 17 באוגוסט 2015

  שלום, לפני חמש שנים פוטרתי ממקום עבודתי. היום התברר לי שהפיטורים היו שלא כדין ונבעו מתוך נקמנות. אפרט: ביום בהיר נקראתי לשיחה אצל ראש הקבוצה (מנהל עקיף) והוא פשוט אמר שמפטרים אותי- אין סיבה. שפוט מפטרים. המנהל הישיר שלי לא ידע על כך וזה נעשה ללא ידיעתו אלא בדיעבד רק עדכנו אותו. אני חייב לציין כי הייתי עובד מוערך מאוד ואותו מנהל עקיף אף שיבח אותי בפני רבים כולל הבוס הישיר. עבדתי באותה חברה שנה..לא שילמו לי פיצויים...לא הופשרו על הסכומים שהיו אמורים להיות מופרשים מכיוון שאותו מעסיק נהג להפריש רק בסוף שנה..... לא התקיים שימוע לא כלום..שיחת טלפון ולך הביתה. ההרגשה שלי: הייתי אמור לעבוד מטעם אותה חברה בפרויקט אחר, ובעקבות כך דרשתי שכר מסויים, מאחר ואותו גוף שהייתי אמור לעבוד בו (אאוטסורסינג) רצה ספציפית אותי הוא הודיע לחברה שבה עבדתי לסגור איתי את תנאי השכר. לאחר שלא הגענו להסכמה אחרי X זמן אותו גוף הודיע שאינו יכול להמתין והוא יאלץ להתפשר על מועמד אחר. בדיעבד התברר לי שאותם פיטורים נבעו בעקבות המקרה הזה למרות שמעולם לא נאמר לי זאת במפרוש זאת רק הרגשה שלי... שאלתי, האם יש עילה לתביעה לפיטורין ללא שימוע? יש לי עדות של המנהל הישיר שלי שהייתי עובד מוערך, ושכל העניין נעשה בכלל ללא ידיעתו

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:27, 18 באוגוסט 2015

  חובתו של מעסיק המעוניין לפטר עובד לזמן אותו לשימוע, הן במגזר הפרטי והן בציבורי. בהזמנה לשימוע על המעסיק להודיע לעובד על הכוונה לפטרו והסיבות לכך. לכל עובד זכות להיות מיוצג בשימוע ע"י עו"ד. במהלך השימוע על המעסיק לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע, ולא רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שההחלטה כבר התקבלה. מעסיק שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.