סיכום שעות עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • איתמר

  נשלח ע"יאיתמר 18:07, 18 באוגוסט 2015

  שלום אני עובד במקום בו המשכורת על החודש הנוכחי ניתנת בעשרה לחודש הבא. השאלה שלי היא האם כל שעות העבודה שלי אמורות להיות מדווחות כבר באחד לחודש הבא או רק כשניתנת המשכורת, דהיינו בעשרה לאותו חודש? (השאלה חשובה מפני שברצוני להתפטר באחד לחודש הקרוב ויש לי חשש שהמעסיק יתנקם בי. האופן בו הוא עלול להתנקם בי הוא כזה - בימים מסוימים עבדתי מעט שעות מפנישהוא קבע שהן יוחשבו לי כיותר שעות. החשש הוא שברגע שישמע שהתפטרתי, הוא ימנע מלקיים הבטחתו וידווח פחות שעות. איני רוצה להגיע על זה לבית משפט.)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:56, 19 באוגוסט 2015

  המועד לתשלום משכורת חודשית הוא ה-1 לכל חודש. עובד ששכרו שולם באיחור מעל 9 ימים (10 בחודש ואילך) זכאי לפיצויי הלנת שכר שהם 20% על השבוע הראשון של האיחור ועוד 10% לכל שבוע נוסף, אלא אם האיחור בתשלום נבע מטעות כנה או חילוקי דעות של ממש.
  בפסק דין שניתן בבית הדין הארצי לעבודה, ביום 11.1.2000, נקבע כי כאשר ה-9 לחודש נופל ביום מנוחה, יש לשלם את שכר העבודה לעובדים לפני מועד זה, אחרת יחויב המעסיק בפיצויי הלנה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.