שינוי תנאי עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 08:33, 19 באוגוסט 2015

  שלום רב, הנני עובד בחברה ציבורית. בימים הקרובים מתווכנת החברה לחותם עסקה עם ספק שתנאי העסקה הינו, לספק לפרויקט עובד מטעם החברה הציבורית התנאי לכך שהעובד יעבוד פיזית בבסי האם של הספק. כאשר מקום עבודתי הינו חיפה והם דורשים שאעבוד בכפר סבא.( מה שפתאום מצריך ממני 4 רכבות ביום- 2 הלוך + 2 חזור שולא נדבר על תחבורה ציבורית להגיע לרכבת) ותנאי הכלכלה משתנים האם זה חוקי לדרוש ממני לעבוד שם במשך שנה וחצי? כאשר העבודה היום יומית שלי הינה 8 עד 17.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  14:36, 19 באוגוסט 2015

  חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהשתנו לרעה תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בתנאים אלה, לרבות במקרה של הפרת זכויות העובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר.כאשר מתפטר עובד בטענה להרעת תנאים או דרישה להמשך עבודה בתנאים לא סבירים, עליו לתת הזדמנות למעסיק לתקן את ההרעה או את המצב הנטען ואם לא תוקן, על העובד להוכיח זאת על מנת להיות זכאי לפיצויי פיטורים. על כן, יש לבחון כל מקרה לגופו ולפי הנתונים הספציפיים לקבל החלטה נכונה.
  תהליך קבלת ההחלטות לקראת החלטה על סיום עבודה או במקרה של חשש מפיטורים משפיע מאוד על זכויות העובד במהלך סיום עבודתו. לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי טרם קבלת ההחלטות הנוגעות לסיום העבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.