• 15 באוקטובר 2015

  איך מחושבים פיצויים

  חבר לעבודה פוטר לאחר עשר שנות עבודה במשרה מלאה. המשכורת בתלוש מחולקת לפי שכר בסיס ושכר שעות נוספות, כאשר סעיף השעות הנוספות הוא קבוע וניתן כל חודש ולא משתנה - והוא לא תלוי באם עשית שעות נוספות או לא (אנחנו מויבים על פי חוזה לכמות שעות חודשית וזהו). החלוקה הזו בתלוש המשכורת נעשתה במהלך השנים. איך יחושבו הפיצויים שלו? לפי המשכורת ברוטו? האם המעסיק יכול להוריד את הסכום בתלוש שניתן על שעות נוספות? האם יורד מס הכנסה מהפיצויים?
  תודה מראש.

  15 באוקטובר 2015
 • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 15 באוקטובר 2015

  איך מחושבים פיצויים

  מרכיבי השכר לחישוב פיצויי פיטורין: שכר יסוד, תוספת ותק, תוספת יוקר המחיה, תוספת משפחה, תוספת מחלקתית ותוספת מקצועית.
  עמלה/פרמיה/בונוס-הוכרה בפסיקה כתוספת שיש לקחת בחשבון בעניין פ"פ והודעה מוקדמת. חריג- בונוסים או עמלות שניתנים על בסיס תפוקת עובדים ולא תפוקה אישית או כאשר מדובר בבונוס המותנה ברווחיות המעסיק.
  כאשר תוספת ניתנת באופן פיקטיבי היא תחשב חלק מהשכר לצורך פיצויי פיטורים. למשל תוספת רכב למי שאין רכב. שווי שימוש או גילום שווי שימוש של ביגוד או מתנות הוכרו בפסיקה כתוספת ולא כשכר.
  שעות נוספות - תשלום מותנה שאין לכלול אותו בשכר, גם לא תוספת שעות נוספות גלובלית. רק כאשר התוספת היא פיקטיבית בתלוש יש לחשב כחלק משכר היסוד ולא כתוספת.

  15 באוקטובר 2015
  • 15 באוקטובר 2015

   איך מחושבים פיצויים

   האם העובדה שבמהלך השנים החברה פתאום חילקה את השכר שלנו באופן שבו יש סעיף של משכורת + שעות גלובלי+ שעות נוספת 150% וזה שכל המרכיבים הנ"ל קבועים ולא משתנים (גם אם אנחנו עושים יותר שעות במהלך החודש, מוכיחה שמדובר במשהו פיקטיבי?

   15 באוקטובר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?