חברה בע"מ שלא משלמת חובותיה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 20:22, 12 בנובמבר 2015

  חברה בע"מ שבה עבדתי 3 שנים חייבת לי פיצוי פיטורין, הלנת שכר, אי-קיום שימוע, וכו'... תבעתי את החברה בבית דין לעבודה ויצאתי זכאי. המשפט נערך ללא נוכחות הנתבעים ("פסק דין בהעדר הגנה"). השופטת פסקה שהחברה חייבת לי סכום נכבד של כסף אך למרות זאת החברה לא משלמת לי את הכסף. מה עליי לעשות? לאן לפנות? יש לציין שכל סניפי החברה נסגרו כך שאין פעילות לחברה. יחד עם זאת, מבדיקה באתר משרד המשפטים החברה לא פורקה או הכריזה פשיטת רגל.

  השב
 • 09:44, 19 בנובמבר 2015

  במקרה בו מקום העבודה נסגר והמעסיק אינו משלם את כל זכויות העובדים, יש לנקוט בהליכי פשיטת רגל, (מעסיק עצמאי) או פירוק (מעסיק שהוא חברה בע"מ) ולאחר מכן ניתן להגיש תביעה לתשלום הזכויות שלא שולמו למוסד לביטוח לאומי.
  בדרך כלל הבעיה היא בעלויות בקשת הפירוק (מעל ל-5,000 ₪ שיש לשלם בתחילת ההליך עבור אגרות ופרסומים). לשם כך, רצוי לארגן את כל העובדים.
  אם עדיין לא ננקטו הליכי פשיטת רגל נגד המעסיק, ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה נגד הבעלים באופן אישי על כך שלא דאגו להליכי פשיטת רגל או פירוק.
  בעקבות תביעה כזאת יאלצו בדרך כלל הבעלים לשאת בעלויות הליכי פשיטות הרגל או הפירוק אחרת ידרשו הם לשלם באופן איש את זכויות העובדים שלא שולמו.
  לכן מומלץ לפנות לייעוץ משפטי לצורך ליווי בהליכי הפירוק

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.