• 23 בנובמבר 2015

האם העובד הוא רכוש של המעסיק?

אני עבוד כמהנדס בחברה A, חברה פרטית המייצרת אמצעים לתחום הביטחוני.
    .בחוזה ההעסקה שלי רשום שאני מועסק כמהנדס מכונות. בפועל אין לי תפקיד מוגדר ואני מתפקד במספר כובעים, מהנדס פיתוח, מהנדס מפעל, מהנדס מערכת וניהול פרויקטים.
    לאחרונה מרחף באוויר נושא של רכישת חברה A ע"י חברה B. הרכישה של של חברה B עוד לא התרחשה בפועל וגם אין הודעה רשמית בנושא אך מודבר עליו באופן גלוי ע"י 2 החברות כך שעושה רושם שאכן תתבצע רכישה בשבועות/חודשים הקרובים).
    בימים האחרונים פנה אלי סמנכ"ל חברה B והציע לי לבצע פרויקט הנדסי שקשור אך ורק לתחום העיסוק של חברה B (החברה שהולכת לרכוש אותנו). הרגשתי כאילו אני עובר שם רעיון עבודה וזה היה מאוד מפתיע ומוזר.
    נאמר בפרוש ע"י סמנכ"ל חברה B כי הם רוצים לדעת מה הזמינות שלי ולרכוש מחברה A שעות הנדסה שלי בהתאם לזמינות.בכל מקרה לא נתתי תשובה לגבי הזמינות שלי וציינתי שאני צריך לבדוק זאת עם המעסיק שלי (מנכ"ל חברה A).השאלה היא כזאת, האם זה חוקי בכלל? לסכור בי? האם אני רכוש? האם זה פגיע בזכויות שלי? האם יש חובת פיצוי או שינוי הגדרת תפקיד עבורי? האם המעסיק שלי יכול להכריח אותי לבצע את המשימה?
    אשמח לקבל עזרה בנושא.

23 בנובמבר 2015
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 24 בנובמבר 2015

האם העובד הוא רכוש של המעסיק?

על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

24 בנובמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?