הרעת תנאי עבודה בזמן הריון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • k

  נשלח ע"יk 18:52, 23 בנובמבר 2015

  אני עובדת באותו מקום עבודה כבר שלוש שנים. לאחרונה הודעתי למעסיק שלי על הריון, ולאחר שבועיים יצאתי לחופשה של חודש ימים ביוזמתי, והייתי אמורה לחזור לעבוד מיד לאחר מכן, אך המעסיק שלי לא נותן לי משמרות בטענה כי יש הרבה עובדים ואין מקום, וגם לא מפטר אותי כך שאני לא יכולה לקבל את מה שמגיע לי, ובינתיים אני לא עובדת כלל. מה ניתן לעשות במקרה כזה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:26, 24 בנובמבר 2015

  עפ"י סעיף 11(א) לחוק פיצויי פיטורים, אם עובד התפטר מחמת הרעה מוחשית בתנאי עבודה, או מחמת נסיבות אחרות שביחסי עבודה שבהן אין לדרוש ממנו כי ימשיך בעבודתו, התפטרותו תזכה אותו בפיצויי פיטורים (אם העובד בעל וותק של שנה ומעלה בעבודה).
  דוגמאות להרעה מוחשית או נסיבות אחרות שביחסי עבודה, שבהן אין לדרוש מהעובד כי ימשיך בעבודתו היא שמעסיק אינו יכול לספק לעובד עבודה בתנאים להם הורגל. עובד זה זכאי להתפטר בשל הרעה מוחשית בתנאי העבודה (ע"ב 300291/99 דמארי מתוקה וצמח אהובה – מרחב אבטחה)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.