סיום העסקה בשל שינוי ארגוני - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דניאל נבו

  נשלח ע"ידניאל נבו 18:57, 14 בינואר 2016

  אני עובדת 8 חודשים מוקד שבשל שינויים ארגונים מסיימים את העסקתי. קיבלתי את ההודעה על סיום אפשרי של העסקתי 48 שעות לפני.ונקבע לי שימוע תוך 4 ימים,מרגע שקיבלתי הודעת פיטורין נאמר לי לא להגיע למשמרת שהייתה לי ומשמרות עתידיות עד לשימועהפיטורים.האם זה חוקי להודיע לי לא להגיע למשמרות עד לשימוע?והאם מגיע לי תשלום על הימים הנ״ל?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  14:02, 18 בינואר 2016

  חובתו של מעסיק המעוניין לפטר עובד לזמן אותו לשימוע, הן במגזר הפרטי והן בציבורי. בהזמנה לשימוע על המעסיק להודיע לעובד על הכוונה לפטרו והסיבות לכך. לכל עובד זכות להיות מיוצג בשימוע ע"י עו"ד. במהלך השימוע על המעסיק לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע, ולא רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שההחלטה כבר התקבלה. מעסיק שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להיחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה. בנסיבות המתוארות יש לכאורה הפרת דין מצב המעסיק. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בנושא.. .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.