פיצויי פיטרין בעקבות שינוי משרה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ויקטוריה

  נשלח ע"יויקטוריה 10:42, 12 בפברואר 2016

  שלום, אני עובדת בחברת בת של חברה X במשרה מלאה (שכר גלובלי). בחוזה שלי יש סעיף 14 על פיו אני מקבלת פיצויים בכל מקרה של הפסקת עבודה (התפטרות/פיטורין). אני מנסה לעבור לחברה X עצמה למשרה חלקית (שכר כנראה לפי שעה). השאלה היא - האם מהלך זה יכול להיות עילה למשיכת כספי פיצויים? אם לא, מה קורה לכספי פיצויים עקב שינוי היקף המשרה? תודה רבה ויקטוריה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:31, 14 בפברואר 2016

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.
  השאלה היא האם המעסיק החדש שלך יהיה מוכן לקחת את הזכויות שלך והוותק מהחברה הקודמת, האם תמשיכי באותו תפקיד וכו', או שמדובר במשרה חדשה לחלוטין, שאז לכאורה מדובר בהפסקת עבודה המזכה אותך במשיכת פיצויי פיטורים.
  בכל אופן, ברגע שאת חתומה על סעיף 14, ההפקדות שלך יהיו מהשכר שלך, ושינוי משרה ישנה את ההפקדות, וכך גם את ההפקדות לפיצויים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.