• 12 בפברואר 2016

    פיצויי פיטרין בעקבות שינוי משרה

    שלום,

    אני עובדת בחברת בת של חברה X במשרה מלאה (שכר גלובלי).
    בחוזה שלי יש סעיף 14 על פיו אני מקבלת פיצויים בכל מקרה של הפסקת עבודה (התפטרות/פיטורין).
    אני מנסה לעבור לחברה X עצמה למשרה חלקית (שכר כנראה לפי שעה).
    השאלה היא -
    האם מהלך זה יכול להיות עילה למשיכת כספי פיצויים?
    אם לא, מה קורה לכספי פיצויים עקב שינוי היקף המשרה?

    תודה רבה
    ויקטוריה

    12 בפברואר 2016
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 14 בפברואר 2016

    פיצויי פיטרין בעקבות שינוי משרה

    בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.
    השאלה היא האם המעסיק החדש שלך יהיה מוכן לקחת את הזכויות שלך והוותק מהחברה הקודמת, האם תמשיכי באותו תפקיד וכו', או שמדובר במשרה חדשה לחלוטין, שאז לכאורה מדובר בהפסקת עבודה המזכה אותך במשיכת פיצויי פיטורים.
    בכל אופן, ברגע שאת חתומה על סעיף 14, ההפקדות שלך יהיו מהשכר שלך, ושינוי משרה ישנה את ההפקדות, וכך גם את ההפקדות לפיצויים.

    14 בפברואר 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?