שלחית הודעת ווצאפ לערוך שימוע בהעדר - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 19:13, 27 בפברואר 2016

  שלום יש לי עובדת שזומנה לשימוע פיטורים והיא שלחה בהודעת ווצאפ בשל מצבי הרפואי איני יכולה להגיע לשימוע ולכן היא מאשרת לקיים את השימוע שלא בנוכחותה הא;ם אפשר לפטר תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:09, 28 בפברואר 2016

  ככלל, הליך השימוע נועד על מנת שעובד ישמיע טענותיו בטרם תתקבל החלטה בעניינו. במהלך השימוע על המעסיק לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע, ולא רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שההחלטה כבר התקבלה. מעסיק שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה.
  ואולם, נראה כי עובד שבחר שלא להגיע לשימוע ולא ביקש לדחות אותו או להביא תמצית טענותיו בכתב, ניתן לראות כאילו ויתר, בהתנהגותו, על זכותו להישמע והמעסיק, יכול לכאורה, לפטר אותו ללא שימוע. כמובן שכל מקרה נבדק לגופו ועל כן מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.