התנערות של הביטוח הלאומי מאחריות שילוחית כלפי מאבטח - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • זוהר

נשלח ע"יזוהר 20:05, 7 במאי 2016

במהלך משמרת אבטחה מחוץ לסניף ביטוח לאומי הותקפתי באגרופים על ידי מתחזה לנכה. ( כך קבע פסק דין של בית המשפט העליון בעינין אחר) התקיפה נעשתה ללא התראה וללא דין ודברים ביני לבינו. האדם בנסיעה מהירה כל כסא ספורטיבי ניסע להתפרץ במעבר כלי רכב לתוך הסניף, סירב לעצור, וכאשר בלמתי את כיסאו תקף אותי באגרופו לעבר מפשעתי וביצע נסיון לאגרוף נוסף אותו בלמתי. הורדתי את הנ"ל לרצפה תוך כדי מאבק והדפתי אותו ממני בבעיטה תוך שהוא עדיין אוחז בספארי שלי. בשלב זה צעדתי לאחור והתרחקתי ממנו. בסניף לא היתה הקלטה לצערי. מאבטח שמכיר את המבוטח. כך סיפר לי, מייד, סיפר לי על עברו הפלילי. העיד נגדי בתחקיר כאילו בעטתי בו בחדווה ואף בילבל והוסיף שביצעתי מבט שמאל ימין לפני הבעיטה ולא אחרי כפי שטענתי ( לפי התרגולת). בקצרה... ביטוח לאומי ניער מעצמו כל אחריות בכך שהגיש נגדי תלונה על תקיפה. אני מנהל הליך משפטי זו השנה השישית. בשלב זה ברור לשופטת כי ההורדה לרצפה והבעיטה נעשו ברצף. אך היא בדעה כי הייתי חייב לעצור אחרי ההורדה לרצפה. בדיעבד אפשר לטעון כך אך מבחינתי במצב הלחץ היתה זו תגובה סבירה לתקיפה. א. האם נתקלתם במקרי משפט נוספים כנגד מאבטחי ביטוח לאומי או מוסדות הממשלתיים אחרים? יש ערך להשוואת התיחסות למועסקי קבלן לבין מועסקים ישירים. ב. רמת המיומנות הסבירה לה ניתן לצפות מקורס קרב מגע של 8 ש' המקרה מ2011 בזמנו תרגלו בקורסים תרגולות אגרסיביות בלבד, הנשענות על רצפים של מכות הלם אגרופים ובעיטה על מנת לנתק מגע ולאפשר הערכת מצב מחודשת לפני שימוש בגז, נשק חם במקרה הצורך ג. מחפש מדריכי קרב מגע אשר הדריכו בקורס מתקדם ומוכנים להעיד על התרגולות על מיומנות צפויה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

08:55, 8 במאי 2016

על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני. ככלל, הפורום לא נועד לענות על שאלות מסוג זה אלא נועד לענות על שאלות בקשר לזכויות עובדים בעבודה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.