מעבר משכיר לעצמאי באותה חברה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • ברוך

נשלח ע"יברוך 11:39, 14 במרץ 2012

שלום רב, אני מועסק במקום מסוים זה 3 שנים, במשך כל הזמן הנפיקן לי תלוש משכורת ע"פ חוק, לפני כחודש המעסיק פנה אליי ואמר לי כי הם מעוניינים בהמשך ההתקשרות ביננו אך כי החברה אינה יכולה להנפיק עוד תלושי משכורת עבורי וכי בעבור הצגת חשבונית מצדי כל חודש הם יעבירו לי את המשכורת עבורי. שאלתי היא: 1. המעבר הזה בין שכיר לפרילנס עבורם הם שווי ערך לפיטורין בעצם, לא כך? 2. האם במידה ואחליט להמשיך להיות מועסק אצל אותו מעסיק מבלי לבקש את הפיצויים כרגע, האם שמורה לי הזכות לתבוע את פיצויי הפיטורין לאחר x זמן שהייתי מועסק כעצמאי? תודה

השב
  • 15:22, 17 במרץ 2012

באם יוכח שהדבר היה בהסכמה שאז הדבר יכול להתפס כהתפטרות לא מזכה.

תגובה
  • 16:10, 17 במרץ 2012

שלום, תודה על תגובתך,
    זה לא נעשה בהסכמה שכן ציינתי בפניו מספר פעמים שהדבר מהווה פיטורין לכל דבר, ושאני מצפה לקבל את פיצויי הפיטורין שלי.
    המעסיק לעומת זאת נוקט בדום שתיקה ולא מגיב לדרישתי...
    כל הלך הדברים שציינתי כאן מתועדים ברישומי מייל.

תגובה
  • 20:21, 17 במרץ 2012

ניתן יהיה לתבוע פיצויים בגין כל התקופה לרבות תקופת הפרילנס.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.