פיצויים וימי חופשה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • בר

נשלח ע"יבר 09:15, 30 במאי 2012

עבדתי תשע שנים פוטרתי ב17/4 והודעה מוקדמת הסתיימה ב16/5 מתי אני אמור לקבל את הפיצויים ובנוסף יש לי 52 ימיי חופשה האים מגיע לי תשלום על כל הימים ומתיי

השב
  • 22:36, 31 במאי 2012

לפי החוק תוך 14 ימים מיום ניתוק מערכת יחסי עובד מעביד (במקרה שלך הוא 16/5) על המעביד להעביר לך את הפיצויים. כמובן שמגיע לך פדיון ימי חופש שנתי ויתרת ימי הבראה.

תגובה
  • 07:46, 6 ביוני 2012

בהתאם לחוק פיצויים צריכים להיות משולמים במועד ניתוק יחסי עובד מעביד ולא יותר מתוך 14 יום מאותו מועד. באם יושולמו לאחר 30 יום המעסיק ישלם הלנה בגובה הצמדה וריבית בלבד מעבר לזה תשולם הלנה בגובה 20 אחוזים בתוספת הצמדה לכל חודש. במעמד גמר החשבון. קרי, תלוש השכר האחרון על המעסיק לשלם את יתרת ימי החופשה וההבראה של העובד בצבירה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.