התפטרות טרם סוף זמן ההתחייבות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עומרי

  נשלח ע"יעומרי 15:09, 20 ביוני 2012

  שלום רב, המעביד שלי מעוניין לקנוס אותי בסכום של כ-5000 שח כיוון שהודעתי על התפטרותי לאחר 15 חודשים בזמן שהתחייבתי לתקופה של 22 חודשים. האם מותר לו לעשות דבר כזה? - יש לציין שעברתי הכשרה (לא מוכרת- ז"א לא קיבלתי תעודה או רשיון והתכנים שנלמדו הם תכנים שנחשפתי אליהם גם במהלך לימודיי באוניברסיטה) שכללה קורס של שבועיים וחפיפה מקצועית של שבועיים- סה"כ חודש הכשרה עד שהתחלתי לתפקד באופן עצמאי. את עלויות הקורס המעביד תמחר על סך של כ-20000 שח! (שמקוזזים באופן הדרגתי לפי וותק העובד) להערכתי זהו סכום מופקע ביותר ביחס להכשרה שניתנה בפועל. המעביד כביכול "בא לקראתי" כאשר צמצם את הקנס לכ-5000 שח. האם מותר לו לעשות דבר כזה לאור חוק איסור קבלת ביטחונות מעובד?? תודה.

  השב
 • 17:24, 24 ביוני 2012

  יש לבדוק את אופי ההכשרה. באם התקיימו יחסי עובד מעביד בתקופת ההכשרה. האם ההכשרה תרמה למעסיק או שנועדה אך ורק לטובת העובד. יש לבדוק האם עלות ההכשרה סבירה או שמדובר בעלות בלתי סבירה. בית הדין מבצע את כל הבדיקות האמורות בטרם מחליט באשר למתן תוקף בנסיבות דנן לחוב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.