שאלה לגבי לקוחות - מקווה שאני בפורום הנכון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 23:29, 4 ביולי 2012

  בחודש מאי פתחתי תיק עצמאי ברשויות המס, אני עוסק פטור ובמקביל כרגע כשכירה, אני מובטלת. מאז פתיחת התיק ברשויות המס ועד היום עבדתי כקבלנית משנה עם בחורה אחת שהיא שכירה וגם עצמאית במקביל, ומפרישה עבודה אלי (תמלולים מהבית). אתמול (יום ג') הייתי בראיון עבודה כשכירה בחברה שמספקת בין היתר תמלולים ללקוחות קבועים וגדולים שלה. התפקיד שאעסוק בו הוא תמלולים. בראיון עלה הנושא שאני פרילנסרית שעובדת כקבלנית משנה עם אותה בחורה, ואותה בחורה מסתבר לא עובדת עם החברה הזו, זה דבר אחד. דבר שני, במהלך הראיון, העלה המנכ"ל את החשש שלו שאולי יצא מצב כלשהו, בדיעבד, שאקח ממנו לקוחות, כשאני עובדת עם הבחורה הזאת. מתוך היושר האישי שלי, העליתי את האופציה של חתימה על כתב סודיות ביני לבינו, אך הוא לא הסתפק בכך ובעצם לא אישר שאכן תהיה חתימה על כתב כזה. בנוסף מתוך יושר אישי שלי, ומתוך אולי חוסר מחשבה מספיק מעמיק, אמרתי שלא אעבוד עם הבחורה במידה ואכנס לעבוד בחברה שלו, ובדיעבד אני חושבת, שאין קשר בין הלקוחות שמגיעים אליה לבין הלקוחות שלו. ובנוסף, במידה וארצה בזמן שאני מועסקת אצלו לפתח את העסק שלי האישי, ידיי יהיו כבולות, כי אני עובדת אצלו, והוא העלה את החשש שלו שאקח ממנו לקוחות. אין לי עניין וחצי עניין לקחת לקוחות של מישהו אחר, ואני בהחלט מבינה את החשש של אותו מנכ"ל, ואת הזכות המלאה שלו לשמור על עצמו. אך האם יש באפשרותו לכבול את ידיי, למנוע ממני לעסוק כקבלנית משנה עם אותה בחורה, או לשווק את עצמי ולרכוש לקוחות ולמנף את העסק שלי, כל עוד אני מועסקת אצלו כשכירה (התקבלתי לעבודה), וישנה התנגשות עם תחום העיסוק? האם חלה עלי איזושהי חובה בכלל לידע אותו אם אני עובדת כעצמאית לאחר שעות העבודה אצלו כשכירה? אני מרגישה שידיי כבולות ללא הגיון.

  השב
 • 23:00, 7 ביולי 2012

  ככל שהעסק שלך יכול להוות עסק מתחרה בזה של המעסיק יכולה הסיטואציה הנ"ל להוות בעיה בעתיד ולהיות סיבה טובה להפסקת עבודתך. הגבלת עבודתך בסיטואציה כזו הינה סבירה. ככל שאין כל תחרות בין הגורמים השונים שאז איני מוצא בסיס להגבלת עיסוקך בחוק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.