פגיעה בזכויות אישה בהריון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • סיון

  נשלח ע"יסיון 09:28, 30 באוקטובר 2012

  שלום, אני עובדת כמדריכה בפנימיה שנה שלישית ונמצאת בחודש השביעי להריון. במסגרת העבודה אני גרה בקבוצה עם החניכים. אתמול פנה אליי מנהל הכפר ומנהל הפנימיה שהם רוצים את הדירה שאני גרה בה כדי לאכלס חניכים. התחילו גם מניפולציות שהם נותנים לי דירה שתעזור לי להתפתח עם הילד שיוולד וכמובן לוו במניפולציות שאני כבר לא יחזור מהחופשת לידה לקבוצה כי אני בטח יגדל את הילד וכו׳. אני שאלתי אותם האם הם יכולים להכריח אותי לעבור? מנהל הכפר ענה לי שכן! אז אמרתי לו שהוא לא יכול לפלוש עם דחפורים ולפנות אותי והדרך היחידה זה להציע לי מכתב פיטורין ואז כבר אנחנו ניפגש . המנהל נבהל חזר בו ואמר .. כמה אני חשובה לו.. ואני רבת כישורים.. ושאני יחשוב על זה. הודעתי חד משמעית שאין לי מה לחשוב! התשובה סופית! אני מציינת שיש מדריכים שיש להם דירה בדיוק כמו שלי שלא גרים עם הקבוצה שלהם מכיוון שהם ״ מקורבים ״ לבוסים. אמרתי למנהלים שאם ההצעה כל כך אטרקטיבית שיפנו אליהם. לאחר שיחה עם הועד של הכפר נאמר לי שפינוי מדירה זה הרעת תנאי העסקה ושימוש במניפולציות שאני בהריון זה גרוע מזה. האם יש להם את הזכות לפנות אותי בכח? האם כמו שהועד אמר.. זאת הודעת פיטורין אם הם מכריחים אותי בכח???

  השב
 • 15:02, 1 בנובמבר 2012

  מהודעתך לא ברור האם התנאים אליהם תועברי הינם פחותים (אופי הדירה, מרחק, תנאים סביבתיים). במידה וכן, מדובר בהרעה בתנאים, שהינה אסורה בתקופת הריונך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.