הלנת שכר? עילה לתביעה..? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 13:04, 20 בנובמבר 2012

  שלום וברכה, בעלי עבד במקום עבודה בסביבות 4-5 חודשים ובחודש האחרון שלו שוחחתי עם חשבת השכר ממש טרם תשלום המשכורת האחרונה שלו והודעתי לה שיש לבעלי קרן פנסיה (שחשבתי שהייתה פעילה אך בדיעבד הסתבר שלא) ושהם היו צריכים להפריש לו מהחודש הראשון. היא עשתה את החישוב של כמה היו צריכים להפריש לו מהיום הראשון לעבודה והכניסה לו משכורת פחות הסכום שהיה אמור להיות מועבר לקרן הפנסיה.לאחר ימים מספר שהבינה שהקרן לא פעילה הפנתה אותנו לסוכן מקרן ידידים או משהו כזה שאמור לטפל בתיק שלנו ולראות מה עושים. היום אנחנו כבר כמעט שלושה חודשים אחרי (מסוף אוג') ועדיין אין אפשרות לתפוס את מקום העבודה או את הסוכן ורוצים לדעת מתי נקבל את הכסף,שגם אם הקופה לא פעילה זה עדיין משכורת שעבד עליה! מה עושים במצב כזה?

  השב
 • 11:28, 22 בנובמבר 2012

  ניתן להפריש כספים לקרן הפנסיה גם בדיעבד ולכן מומלץ לפנות שוב למעסיק במכתב ולבקש שידאג לקשר עם קרן הפנסיה עמה עובד המעסיק. לאחר יהיה על המעסיק להפריש את הכספים רטרואקטיבית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.