סיום עבודה ערב החגים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 18:00, 23 בדצמבר 2012

  לפני למעלה משבועיים פרסמתי בפורום זה שאלה וטרם קיבלתי מענה לשאלה זו. אודה מאוד אם איזשהו בר סמכא בדיני עבודה יוכל לחוות את דעתו בסוגיה. הסיפור בקצרה: עבדתי מספר חודשים (החלפתי עובדת לחל"ד) בתפקיד בכיר בחברה בשכר חודשי. העבודה היתה בימים א-ה ושולם לי שכר גלובאלי וכן תנאים נילווים (קרן פנסיה, אחזקת רכב וכו') העובדת חזרה לעבודה מספר ימים לפני ראש השנה (מוקדם יותר מהחזרה המתוכננת) ואני נשלחתי הביתה (לאחר מספר ימי חפיפה) ממש בערב החג. לאחר כחודשיים שלחו אלי את תלוש המשכורת (של חודש ספטמבר). עיינתי בתלוש וגיליתי שהשכר חושב לפי ימי עבודתי בפועל בחודש ספטמבר חלקי 21 (ימי עבודה בחודש רגיל) וכפול המשכורת שלי ברוטו. שאלתי: האם לא צריך לחשב את המשכורת לפי ימי העבודה בחודש ספציפי זה? כלומר, ימי עבודתי בפועל בחודש ספטמבר חלקי 15 (ימי עבודה שעבדו בהם בחברה בחודש ספטמבר) כפול משכורתי ברוטו. תודה מראש

  השב
 • 15:13, 24 בדצמבר 2012

  מכיוון שהינך עובדת במשכורת חודשית ולא עובדת בשכר שעתי /יומי, היה על המעסיק לשלם את החגים (לו היית ממשיכה לעבוד שם), אי לכך היה עליו לחלק את השכר ב- 21 יום ולא במספר ימי העבודה בפועל.

  תגובה
 • 00:12, 25 בדצמבר 2012

  תודה על תשובתך!
  אם הבנתי נכון, מצבו של עובד במשכורת חודשית טוב יותר והוא מתוגמל גם על תקופת החגים.
  אם השכר החודשי מחולק ל-21 ימים (ולא 15), השכר לכל יום עבודה בפועל קטֵן וזה דוקא מרע את מצבו של העובד (שעובד רק מספר ימים).
  האם תוכל להבהיר יותר את הדברים?

  תגובה
 • 10:00, 1 בינואר 2013

  ישנם יתרונות וחסרונות להעסקה לפי משכורת חודשית לעומת שכר שעתי. תקופת החגים הינה אחת מהיתרונות שקיימים לעובד במששכורת חודשית מכיוון שתגמול בעבור ימי החג הינו תגמול מלא. לעומת זאת, על עובד בשכר שעתי חלות תניות מסויימות, כגון איסור על היעדרות סמוך ליום החג (יום לפני החג ויום אחרי החג), אלא בהסכמת המעביד ועבודה של מינימום 3 חודשים אצל המעסיק. פיטוריך ערב ראש השנה היה מעשה לא מכובד אולם חוקי.

  תגובה
 • 12:40, 1 בינואר 2013

  הבנתי
  ואם סיכמנו מראש על תקופת עבודה של חצי שנה אבל היולדת סיימה את חופשת הלידה שלה חודש וחצי לפני?

  תגובה
 • 08:58, 2 בינואר 2013

  אם בחוזה ההעסקה שלך נקבע כי ההעסקה הינה לתקופה קצובה של שישה חודשים, ייתכן כי תוכלי לתבוע בגין הפרת חוזה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.