פרעון ימי חופשה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אלי

נשלח ע"יאלי 16:35, 26 בדצמבר 2012

שלום רב, אני עובד בחברה במשרה חלקית מזה 3 שנים. במהלך התקופה צברתי 23 ימי מחלה - שבהם עבדתי יומיים בשבוע, כל יום עבודה 8 שעות. המשכורת שלי הינה חודשית. כעת עלי לפרוע את ימי החופשה ואני לא בטוח כיצד זה אמור להיות מחושב. האם 23 ימי החופשה שווים לחודש עבודה+יומיים (כאילו אני עובד במשרה מלאה) או 23 ימי החופשה שווים כמעט ל3 חודשים שכן בכל חודש עבדתי 8 ימים בלבד? ברור שדרך החישוב משנה מאוד את הסכום הסופי. תודה מראש, אלי. האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ו

השב
  • 10:17, 31 בדצמבר 2012

ציינת בהודעתך כי צברת "23 ימי מחלה", אני מניח כי התכוונת לימי חופשה. פרעון ימי החופשה נעשה לפי היקף המשרה שלך ועבודתך בפועל, כלומר אם הינך עובד רק 8 ימים בחודש, תוכל תיאורטית לא לעבוד כשלושה חודשים. עם זאת, תיאום החופשה צריך להיעשות בתיאום עם מעסיקך. כמו כן, ניתן לפדות את ימי החופשה בכסף בהסכמת המעסיק.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.