• 2 בינואר 2013

  התפטרות לאחר חופשת לידה


  שלום, אני עובדת 5 שנים במקום עבודתי חזרתי מחופשת לידה לאחר 4 חודשים. (חזרתי בתקופת חגים) לפני שיצאתי לחופשת לידה הבוס שלי הביא עובדת חדשה שאותה למדתי את העבודה. ביום שחזרתי מקומי לא התפנה העבודת החדשה ואחראית המשרד אמרו שהן לא קובעות אבל העבודת המחליפה לא מפנה את המקום. 3 ימים הסתובבתי בחוסר מעש כי הבוס לא היה בארץ לאחר שחזר לארץ נכנסתי אליו לשיחה ועדיין לא הובהר לי מה הולך בדיוק לקרות. אני במשרד כבר שבועיים וחצי בלי תפקיד בלי עבודה מידי פעם נכנסת לבוס שלי והוא אומר לי ש"יהיה בסדר". כדרך אגב הבנתי מהבן של הבוס שמחכים שהחגים יעברו כדי לפטר עובדת מסויימת ולהכניס אותי לתפקיד שלה (אני הייתי במשרת כספים והנהלת חשבונות, והתפקיד שרוצים לתת לי עכשיו זה סריקה - כלומר מורידים אותי ברמה אך בלי לפגוע במשכורת). חודש לאחר מכן העובדת החדשה התפטרה ובקשו אני אחזור למקום ולא הסכמתי, לא הכרחו אותי... אני עדיין סורקת היום אחרי 4 חודשים הגשתי מכתב התפטרות בטענה שאני רוצה לטפל בבת שלי.
  אחרי שהגשתי את המכתב הבנתי מבנות שהתייעצתי איתן שאני לא יכולה לחתום מיד אבטלה.. האם זה נכון?? מה אני יכולה לעשות כדי לחתום אבטלה .? אולי להצהיר שעזבתי בגלל הרעה בתנאים?

  2 בינואר 2013
 • 3 בינואר 2013

  התפטרות לאחר חופשת לידה

  אכן לא ניתן לקבל דמי אבטלה בשל התפטרות לשם טיפול ביילוד שטרם מלאו לו 9 חודשים.
  באשר להרעת התנאים, אכן חל איסור להרע את תנאי עבודתה של עובדת ששבה מחופשת לידה, לפחות במשך 60 יום ממועד החזרה מהחופשה. לפיכך יכולת לדרוש את זכותך הלגיטימית לחזור לתפקידך הקודם.
  עם זאת, מכיוון שציינת במכתבך כי ההתפטרות הינה לשם טיפול בילדתך לא תוכלי לחזור בך ולטעון כי מדובר בהרעה בתנאים.

  3 בינואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?