התפטרות לאחר חופשת לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • עינת

נשלח ע"יעינת 14:44, 2 בינואר 2013

שלום, אני עובדת 5 שנים במקום עבודתי חזרתי מחופשת לידה לאחר 4 חודשים. (חזרתי בתקופת חגים) לפני שיצאתי לחופשת לידה הבוס שלי הביא עובדת חדשה שאותה למדתי את העבודה. ביום שחזרתי מקומי לא התפנה העבודת החדשה ואחראית המשרד אמרו שהן לא קובעות אבל העבודת המחליפה לא מפנה את המקום. 3 ימים הסתובבתי בחוסר מעש כי הבוס לא היה בארץ לאחר שחזר לארץ נכנסתי אליו לשיחה ועדיין לא הובהר לי מה הולך בדיוק לקרות. אני במשרד כבר שבועיים וחצי בלי תפקיד בלי עבודה מידי פעם נכנסת לבוס שלי והוא אומר לי ש"יהיה בסדר". כדרך אגב הבנתי מהבן של הבוס שמחכים שהחגים יעברו כדי לפטר עובדת מסויימת ולהכניס אותי לתפקיד שלה (אני הייתי במשרת כספים והנהלת חשבונות, והתפקיד שרוצים לתת לי עכשיו זה סריקה - כלומר מורידים אותי ברמה אך בלי לפגוע במשכורת). חודש לאחר מכן העובדת החדשה התפטרה ובקשו אני אחזור למקום ולא הסכמתי, לא הכרחו אותי... אני עדיין סורקת היום אחרי 4 חודשים הגשתי מכתב התפטרות בטענה שאני רוצה לטפל בבת שלי. אחרי שהגשתי את המכתב הבנתי מבנות שהתייעצתי איתן שאני לא יכולה לחתום מיד אבטלה.. האם זה נכון?? מה אני יכולה לעשות כדי לחתום אבטלה .? אולי להצהיר שעזבתי בגלל הרעה בתנאים?

השב
  • 11:49, 3 בינואר 2013

אכן לא ניתן לקבל דמי אבטלה בשל התפטרות לשם טיפול ביילוד שטרם מלאו לו 9 חודשים.
    באשר להרעת התנאים, אכן חל איסור להרע את תנאי עבודתה של עובדת ששבה מחופשת לידה, לפחות במשך 60 יום ממועד החזרה מהחופשה. לפיכך יכולת לדרוש את זכותך הלגיטימית לחזור לתפקידך הקודם.
    עם זאת, מכיוון שציינת במכתבך כי ההתפטרות הינה לשם טיפול בילדתך לא תוכלי לחזור בך ולטעון כי מדובר בהרעה בתנאים.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.