הלנת שכר ופיצוי פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • טלי

נשלח ע"יטלי 11:12, 30 בינואר 2013

שלום,אני עובדת שנתיים בחברה, שבדכ שילמה את המשכורת ב15 לחודש, בחודש שעבר קיבלתי משכורת ב 19והחודש עדיין לא שולמה המשכורת(יש לציין שמידי פעם הייתי מקבלת משכורת ב17 או ב28 )? דבר שני אם אני מתפטרת בגלל סיבה זו, האם מגיע לי פיצוי פיטורין? דבר שלישי גילתי שהוא לא הפריש לי כסף עבור קופת גמל-תקופה של שנה. דיברתי עם הסוכן ביטוח והוא אמר שהמעביד צריך לשלם. אני התרעתי בפניו לגבי המשכורת ועל כך שלא שילם עבור קופת גמל. מה זכויותי, איך לנהוג?

השב
  • 00:29, 3 בפברואר 2013

ראשית תשלום שנעשה מעבר לתשיעי לכל חודש אינו תקין. באם התרעת בפניו של המעסיק בכתב על אי הפרשה לגמל ועל איחור במועד תשלום השכר, תוכלי, לאחר מתן שהות לתיקון המצב להתפטר בדין מפוטר.
    כמו כן, אי תיקון העוולות על ידי המעסיק יקימו לך עילה לתביעה בבית הדין לעבודה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.