ימי מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אופיר

  נשלח ע"יאופיר 11:00, 13 בפברואר 2013

  אני כרגע נמצא בחופשת מחלה,המנהל דרש ממני לבוא לעבודה אפילו לכמה שעות למרות שאני לא חש בטוב במקביל אמר שהוא לא מאמין לי ושהוא לא מחשיב לי את זה כיום מחלה אלא כחיסור,דבר אשר משפיע על שכרי,בנוסף דרש הוא ממני את כל תוצאות הבדיקות וההפניות ואני אצוטט " מצדי תלך לאשפוז ותביא לי את האישור" האם זה תקין? האם עלי לחזור לעבודה כדרישתו? הוא ציין בשיחה שלי מולו בטלפון כי הוא לא מאמין לי וכי הוא חושב שאני לא בכוונה לעבודה. לעזרתכם אודה

  השב
 • 09:29, 14 בפברואר 2013

  באם ברשותך אישור מחלה אין המעסיק יכול לדרוש ממך להגיע למקום העבודה.

  תגובה
 • 10:42, 14 בפברואר 2013

  אם עכשיו יתחיל הוא להיתקל לי על כך מה ניתן לעשות? במידה והוא רוצה לראות את כל המסמכים הרפואיים שלי האם עלי להציג לו אותם? ומה ניתן לעשות במידה והוא לא מוכן לשחרר אותי במהלך יום העבודה לבדיקות רפואיות מכיוון שהתור הכי קרוב נופל על שעות העבודה, האם זה תקין?

  תגובה
 • 08:39, 17 בפברואר 2013

  אישור מחלה מרופא הקופה הינו מספיק ואין צורך להעביר למעסיק את כל המסמכים הרפואיים.

  באשר לתורים, באם מדובר במשהו שלא ניתן לעשות לאחר שעות העבודה, אולי תוכל לבקש חופשה לשם כך. במידה ולא תוכל תבקש אישור מחלה בגין יום זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.