פיטורין בע"פ בלבד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מוטי

  נשלח ע"ימוטי 00:32, 14 ביוני 2013

  לקראת סוף חודש מאי הוזמנתי למנהל שלי ונעשה לי שימוע בכתב על אפשרות פרידה עקב ירידה בהכנסות החברה, אמרתי בשימוע שנתתי את הנשמה ושאני מקוה שלא יפרדו ממני(יש לי העתק מכתב השימוע). לפני שבוע הוזמנתי שוב ונאמר לי שאני מפוטר, שיש עובד שלא ניתן לפטרו מיכוון שהוא בטיפולי סרטן ולכן יש לו הגנה, ושאם עובד זה ישמע על פיטוריי ויבקש שיפטרו אותו אז אני ישאר, ושאני מקבל חודש הודעה מוקדמת שבה אני ימשיך לעבוד, ושאת מכתב הפיטורים והמלצה אקבל בעוד שלושה שבועות. 1.האם הפיטורים חוקיים מיכוון שלא קיבלתי את ההודעה בכתב? 2. האם החודש הודעה מוקדמת נספרת רק לאחר שמקבלים מכתב? 3. מיכוון שלא קיבלתי מכתב פיטורין זה אומר שחוקית אני לא מפוטר ? 4. אם עד תום ימי ההודעה המוקדמת לא אקבל מכתב פיטורין ואדרש לבוא ולהחזיר ציוד ואת רכב החברה איך עליי לנהוג? תודה רבה

  השב
 • 12:47, 19 ביוני 2013

  מכתב פיטורין יש לתת בכתב תוך ציון מועד סיום יחסי עובד מעביד. עד כניסת הפיטורים לתוקף הינה עובד חברה וזכאי לשכר ולתנאים שהיו לך (כל עוד הינך עובד בתקופת ההודעה המוקדמת ולא מקבל חלף הודעה מוקדמת).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.