התפטרות לפני תום התקופה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 19:00, 15 באוגוסט 2013

  שלום, התחלתי לעבוד לא מזמן במשרד ממשלתי. התקן הוא להחלפה לחופשת לידה 3 חודשים. לא ידעתי שהתפקיד המוצע הוא ל-3 חודשים ושאצטרך לחכות 4 חודשים להיכנס לתפקיד, שאחרת הייתי הולכת לעבוד בעבודה קבועה אחרת שהתקבלתי אליה באותה תקופה. נתנו לי להבין שהמשרה היא לטווח ארוך ושאכנס מייד לתפקיד לאחר שאעבור את מבחן הנש"מ. כעת, בשל היחס המחפיר של אחת העובדות במקום העבודה אני רוצה לעזוב. אני לא חושבת שאני צריכה לסבול כל כך בשביל עבודה של 3 חודשים. עדיין לא החתימו אותי על חוזה. אולם, כן מלאתי ערימת טפסים שכל עובד חדש בשירות המדינה צריך למלא. כמו כן, כבר נקלטתי במערכת כעובדת. השאלה היא, האם מפני שלא חתמתי עדיין על חוזה מותר לי לעזוב לפני תום שלושת החודשים? האם אני צפויה לקנס על עזיבה מוקדמת? תודה

  השב
 • 22:19, 17 באוגוסט 2013

  ספק אם ניתן יהיה לקנוס אותך בגין אי התחלת עבודה לתקופה קצובה קצרה ובמיוחד לאור אי חתימתך על חוזה בו בדרך כלל מצויה התניה המתייחסת לקנס.
  עו"ד אריק שלו
  אריק שלו ושות', משרד עורכי דין
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.