איסור לקיחת חופשה במועדים מסויימים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דנית

  נשלח ע"ידנית 21:45, 18 באוגוסט 2013

  שלום! אני עובדת ברשת חנויות ארצית, ובחוזה עליו אני חתומה ישנו סעיף שאומר שידוע על העובד שלא ניתן לקחת חופשות בימי חופשות בית הספר והגנים. יש לציין שאני אם לילדים קטנים והדבר מקשה עלי ביותר, במיוחד כשנגמרו הקייטנות. בעלי לקח חופש כדי להיות עם הילדים, אך גם אני צריכה לחלוק בנטל... ובמקרה שאחד העובדים מעוניין לקחת חופש במהלך השנה, עליו לדאוג למחליף עבורו. 1. האם מבחינה משפטית וחוקית, כאשר אני רוצה לקחת חופש חלה עלי ולא על המנהל החובה למצוא לעצמי מחליף,? 2 האם הסעיף לעיל, שכתוב בחוזה, תקף ומחייב? תודה רבה!!

  השב
 • 16:01, 24 באוגוסט 2013

  המעסיק רשאי לקבוע מועדים בהם לא ניתן להיעדר למטרות חופשה, ישנם מעסיקים אשר תקופת החגים היא תקופת שיא עבורם וכדומה. באשר לדאגה למחליף, במידה והינך נעדרת בזמנים אשר לא הוגדרו על ידי המעסיק כתקופות בעייתיות, חיובך למצוא לעצמך מחליף על פניו אינו נשמע תקין, אלא אם מדובר בבקשה ולא בהתניה.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.