נסיעה לחו"ל - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ורד

  נשלח ע"יורד 18:12, 2 בספטמבר 2013

  אני מורה עובדת ראשות מקומית. האם מותר למעביד לחקור ברשות שדות התעופה אם נסעתי לחו"ל בתקופת ימי ההיעדרות שלי מהעבודה? האין פה חדירה לתחום הפרט? יש לי שימוע וברצוני לדעת כיצד להתנהל? האם עליי להודות מרצוני שנסעתי? האם עליי לספק את הסיבה לנסיעה כי זה עניין פרטי מאוד? הזימון שלי לשימוע אומר שזה בעניין "יציאה לחופשה במהלך שנת הלימודים ללא אישור וללא ידיעת המנהלים" המילה חו"ל לא מוזכרת. האם בשימוע הם יכולים להפתיע אותי ולשאול על "חופשה בחו"ל"? ואז האם אני יכולה להתעקש לדון רק בעניין של יציאה לחופשה (בלי חו"ל) כי זה עושה את כל ההבדל מבחינתי?

  השב
 • 09:02, 8 בספטמבר 2013

  ראשית, ספק אם למעסיקך גישה למנהל האוכלוסין ויכולת לדעת האם שהית בארץ או בחו"ל. כמו כן, רשות שדות התעופה לא יספקו לו מידע זה. אם זאת, ייתכן מאוד כי מישהו מהעבודה ראה אותך בשדה או בחו"ל.
  אם אינך רשאית לצאת לחופשה במהלך שנת הלימודים , אין זה משנה האם יצאת לחו"ל או יצאת לחופשה בארץ. אם זאת, אם עילת היציאה לחופשה הינה עילה מוצדקת למשל טיפולים רפואיים דחופים או עניין משפחתי שלא סבל דיחוי, מוטב כי תעלי אותו בשימוע.

  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.