פיצויי פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • בת-אל

    נשלח ע"יבת-אל 08:01, 9 בספטמבר 2013

    אני עובדת בחברה 5 שנים ו3 חוד'. הופרש לפיצויים רק החל מ-1/11, כלומר שנתיים ו7 חוד' לא הופרש לקופת פיצויים. ב-1/11 הופרש לפי חוק פנסיית חובה ובשנת 2012 עלה ל8.33% וחתומה על ס' 14. לפי חוק המעביד חייב להשלים היתרה לפי חוק פנסיית חובה , ולמיטב הבנתי כל התקופה שלפני החתימה תחושב כאילו לא היה סעיף 14 . כלומר, במקרה של פיטורין מה חובת ההשלמה של המעביד ?

    השב
  • 07:59, 10 בספטמבר 2013

    חלה על המעסיק חובה להפריש לקרן פנסיה כבר משנת 2008 ולכן המעסיקך פעל באופן שאינו תקין כאשר לא הפריש. כן הוא אינו יכול להתייחס לתקופה שבה לא הפריש כתקופה בה חל סעיף 14 משום שהכספים הצבורים בקופה אינם מכסים את חובתו החוקית.
    073-2505373

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.