הצגת פיטורים מצד המעביד כהתפטרות. - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 22:07, 7 באוקטובר 2013

  שלום, אני עובדת במקום עבודתי כשנה ושמונה חודשים. מקום עבודתי היינו מקום העובד 24/7. לפני ככמה חודשים הוצאתי מכתב מרופאת המשפחה על כך שאינני מסוגלת כרגע לעבוד לילות מכוון שיש לי חוסר בברזל ואני חשה עייפות חזקה. המנהלת שלי ביקשה ממני להוציא אישור מרופא תעסקותי. ביררתי מול רופאת המשפחה והרופאה ציינה בפניי כי רוב הסיכויים שרופא תעסקותי לא ייתן לי אישור. לאחר מכן שוב שיבצה אותי בסידור במשמרת לילה, ושוב אמרתי כי אני לא אגיע. לבסוף שלא הגעתי למשמרת , הוזמנתי לשיחת שימוע, והמנהלת שלי אמרה כי אם אני לא יגיע למשמרות לילה, אין לי מקום בצוות, מכוון שזה לא הוגן. הסברתי לה , כי אני לא רוצה לעזוב, אני מעונינת להמשיך , אך לא מסוגלת מבחינה פיזית לעבוד בלילות. היא אמרה כי הסיבות שהופיעו לעיל , הינן התפטרות מצידי , ולא פיטורים מצד החברה. אבקש לברר את הנושא לעומק. כוון שציינתי בפניה כמה פעמים כי אני כן רוצה להשאר, ומרצוני האישי לא רוצה לעזוב. בתודה.

  השב
 • 09:04, 9 באוקטובר 2013

  מעסיקתך צודקת, אי עמידה בתנאים המצויים בחוזה העבודה שלך, משול להפרת החוזה. אם תביאי אישור מרופא תעסוקתי, יהיה על המעסיק להתחשב.
  073-2505372

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.