ברשותכם מס' שאלות: - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • נאור

נשלח ע"ינאור 21:37, 5 בדצמבר 2013

אני חייל משוחרר ועובד כמאבטח בחברת שמירה. 1. שעות שבת: מה נחשב שעות שבת ? האם לפי כניסת שבת ? במידה ואני עובד במוצא"ש משעה 17:00 ושבת יוצאת בשעה 17:24 האם אני מקבל שכר 150% על השעה הראשונה ? 2. שעות נוספות ידוע לי כי מקס' שעות עבודה ביום היא 12 שעות אך יש פעמים בהן יש צורך ל'משוך' בעבודה 16 שעות, החברה נותנת שעות נוספות עד השעה ה-12 ועל ארבעת השעות הנוספות אני מקבל 100%. כמה אני צריך לקבל על שעות 13,14,15 ו-16 ? האם 175%,200%..... ? 3.החזר נסיעות המשמרות בעבודה מתקיימות במחסומים אליהן לא מגיעות תחבורה ציבורית והן מתחילות בשעה 5:00 כך שבלאו הכי אין תחבורה בשעות אלו באיזור. כמו כן רובם המוחלט של העובדים מקבלים הסעה מן הבית למחסום וחזרה, אך אני אינני מקבל כיוון שלהסעה לא נוח לעשות סיבוב של עוד 10 ד' למעני בלבד לכן קניתי רכב פרטי. האם החזר הנסיעות צריך להיות 25.20 על כל יום עבודה כולל ימי שבת ? האם צריכה להיות השתתפות בהוצאות רכב? תודה רבה על עזרתכם, נאור

השב
  • 11:22, 8 בדצמבר 2013

אענה על שאלתך בזהירות משום שחסרים נתונים:
    בעניין שעות השבת,לרוב חברות השמירה יקבעו שעה קבועה בה מתחילות שעות השבת ומשעה זו ועד 24 שעות לאחר שעה זו השעות יחשבו שעות שבת מבלי קשר למועד כניסת ויציאת השבת בפועל.
    באשר לשעות נוספות, על החברה לשלם לך בעבור כל השעות הנוספות. אם הינך מתייחס לימי עבודה רגילים עליך לקבל 125% בעבור השעתיים הראשונות ו- 150% בעבור השעות שלאחר מכן. אם מדובר ביום המנוחה השבועי, שכר היסוד יעמוד על 150% ועליו יחושבו השעות הנוספות.
    צו ההרחבה בענף השמירה קובע כי במידה ואין תחבורה ציבורית לאתר בו הינך מועסק המעסיק מחוייב לספק הסעות.

073-2505373

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.