התפטרות ופיצויים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • דניאל

    נשלח ע"ידניאל 11:23, 18 בדצמבר 2013

    שלום, התפטרתי מעבודתי לאחר חמש שנות עבודה ונאמר לי כי אינני זכאי לקבל את הפיצויים שהמעביד צבר לי. אולם לפני כשבוע סיפר לי רואה חשבון כי בחמש השנים האחרונות יצא חוק כי גם אדם שהתפטר מרצונו זכאי לקבל את הפיצויים שנצברו עבורו. האם זה נכון? האם אני יכול לגשת עכשיו למעביד ולדרוש ממנו לשחרר לי את הפיצויים? תודה ויום טוב.

    השב
  • 11:59, 18 בדצמבר 2013

    המידע שקיבלת מרו"ח אינו מדוייק. אם הינך חתום על סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים אכן תהיה זכאי באופן אוטומטי גם במידה והתפטרת. אולם אם מדובר בהתפטרות ללא החתימה על הסעיף, ללא שחרור הפיצויים על ידי המעסיק (דבר אשר אינו מחוייב לו על פי חוק), אלו ייצברו לטובתך בקרן הפנסיה לעת פרישה.
    073-2505373

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.