פיטורין, הודעה מוקדמת, שימוע - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • חנה

  נשלח ע"יחנה 12:09, 18 בדצמבר 2013

  עבדתי 10.5 חדשים בלווי קשישה, דרך חברת כח אדם, כעת הקשישה הועברה למוסד באופן אוטומטי, הופסקה עבודתי. התקשרתי לחברה והם טענו שיחפשו לי עבודה אחרת, (והציעו לי עבודה בשעות אחרות- שלא יכולתי לקבל כי בהן יש לי עבודה אחרת) בעצם- כרגע אין עבודה, אולם אין גם הודעת פיטורין, או הזמנה לשימוע, וודאי שלא הודעה מוקדמת. שאלתי- מהן זכויותיי? האם תקופת העסקתי תיחשב עד למועד שיוציאו לי מכתב פיטורים רשמי או עד ליום האחרון בו עבדתי? (משמעותי מבחינת אבטלה?) האם אני יכולה לדרוש תשלום בעד התקופה בה לא עבדתי אך לא נערך שימוע/ הודיעו על הפסקת עבודה? האם עלי לבקש לערוך שימוע/ לקבל מכתב פיטורין? תודה!

  השב
 • 13:12, 18 בדצמבר 2013

  על מקום העבודה לתת לך הודעה מוקדמת כחוק. כמו כן, היה על חברת כוח האדם לערוך לך שימוע במידה ולא ניתן היה לשבץ אותך במקום עבודה אחר.ייתכן כי הינך זכאית גם לפיצויי פיטורים, על אף שלא השלמת שנת עבודה, משום שהפיטורים אירעו בסומך להשלמת שנת עבודה.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.