איומי פיטורים עקב היעדרות מצודקת מהעבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • חן

נשלח ע"יחן 09:12, 4 במרץ 2014

בוקר טוב, אני מועסקת בחברה גדולה כמספר חודשים. לפני מספר ימים נעדרתי מהעבודה עקב מקרה חירום משפחתי, הודעתי למנהלת שלי לפני תחילת יום העבודה כי לא אוכל להגיע באותו היום. מכיוון שנבצר ממני להודיע בשיחת טלפון כנהוג, הודעת בהודעת טקסט. מספר שעות לאחר מכן, התקשרתי לעדכן אותה כפי שביקשה, השיחה התדרדרה במהירות לפן אישי מצידה, וכשניסיתי לעצור אותה, היא החלה לצעוק ולהשתלח בי, ואף ניתקה לי את הטלפון. כשחזרתי אליה, שוב, היא המשיכה באותו קו והייתה חסרת מקצועיות לחלוטין, ואף איימה שתפטר אותי. לאחר חצי שעה, התקשרה אליי, ואמרה כי ביום שלמחרת כשאגיע לעבודה, מצפה לי שיחת שימוע ויהיו לכך השלכות. כשהגעתי ביום למחרת, אותה שיחת שימוע נדחתה עקב הלחץ והמתח בו הייתי שרויה בגלל היום שלפני, ומאז היא לא דיברה איתי על זה - אך אני מרכישה מצידה טינה ברורה מאוד. בנוסף, בגלל שלקחתי כמה ימי מחלה, היא העבירה לי מסר ברור דרך המנהל הישיר שלי, כי אם אמשיך לקחת ימי מחלה "דרכינו ייפרדו" כדבריה. עוד דבר, יש קידום שעומד כרגע על הפרק, אך המשרה היא במחלקה אחרת, ולכן, אין זו החלטה שלה אם לקדם אותי - אני נוטה לחשוב כי היא תעשה כל שביכולתה, על מנת לסכל את הקידום הנ"ל "מאחורי הקלעים". מה עליי לעשות בכדי להגן על המשרה שלי? אני מתמודדת עם מנהלת לא מקצועית, שנוטה להגיב לכל דבר בצורה מאוד אישית ולא בוגרת, עם איומים, צעקות וכו'.

השב
  • 14:50, 9 במרץ 2014

באם לא ניצלת את ימי המחלה שעומדים לרשותך והחלטת לקחת חופשת מחלה, המעסיק אינו רשאי לפטר אותך בתקופה זו.
    עו"ד אריק שלו
    arik.shalev@law-shalev.co.il
    ייעוץ אישי- .073-2505384
    עו"ד אריק שלו

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.