• 23 בדצמבר 2012

תביעה בגין שימוש מסחרי בתמונה של ספורטאי חסות

שלום סער,
    אני נציג בארץ של מותג הלבשת ספורט מחו"ל.
    כמו כל מותג שצריך פרזנטוטרים גם לנו יש ספורטאים ידוענים חזקים ומקצוענים בתחום הספורט בו הם משתתפים, כלומר ספורטאי חסות.

לפני כמה חודשים גיליתי כי צלם אירועי ספורט צילם עשרות תמונות של הספורטאים שנמצאים תחת חסות המותג אותו אני מייצג ופירסם אותם בפייסבוק עם באנר ענק מתחת שמפרסם את החברה המתחרה שלי. אותו צלם מקבל כסף מהחברה המתחרה עבור פרסום תמונות מאותם תחרויות ספורט עם הדבקת הבאנר שלהם על התמונות, לרבות צילום של הסבפורטאים הבולטים כדוגמת אלו שאני נותן להם חסות.
    רק כדי להבהיר, נאמר שאני צלם ספורט ואני מגיע למשחק של ברצלונה ומצלם תמונות של ליאו מסי (שתחת חסות של נייק), מדביק עליהן את הלוגו של אדידס כי הם משלמים לי על זה ומפרסם את התמונות בתפוצת נאט"ו בפייסבוק.
    שאלתי היא האם יש לי עילה לתבוע את אותו צלם על הנזק שהוא גרם למותג שלי ועל השימוש בתמונות של הספורטאים שלי כדי לפרסם מותג מתחרה? במידה וכן האם זה עניין לעו"ד לזכויות יוצרים?

גילוי נאות: יש לציין שאותו צלם תובע אותי גם כן על שימוש בתמונות של הספורטאים שלי בפייסבוק שלטענתו צולמו על ידו.

תודה

23 בדצמבר 2012
  • 23 בדצמבר 2012

תביעה בגין שימוש מסחרי בתמונה של ספורטאי חסות

אביב שלום רב,

על פניו, נראה כי יש עילת תביעה כנגד אותו צלם.ככל הנראה עוולות מסחריות.
    על מנת לדעת בדיוק למי קיימת הזכות לתבוע את אותו צלם יש צורך לראות את ההסכם עם המותג הספציפי.
    אציין בנוסף, כי לכאורה פעולותיו מהוות גם עוולה של הפרת חוק הגנת הפרטיות (זכות של הספורטאים) שכן, הצלם עושה שימוש בתמונות שלהם לצורך רווח כספי ללא אישורם.

בבכל מקרה המקרה מתאים לעורכי דין אשר מתמחים בתחומים של קניין רוחני והגנת הפרטיות

23 בדצמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?