ייבוא סמארטפון תואם של חברה ידועה - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • עומר

נשלח ע"יעומר 16:05, 23 בדצמבר 2012

ישנה חברה אשר רוב מוצריה הינם מוצר תואם של החברה HTC. החברה, לא רחוק משם בעלת לוגו דומה בעל 3 אותיות אך שם אחר. ישנם דגמים ייחודיים אשר לא דומים לדגמי HTC. שוב, העיצובים קצת מזכירים אחד השני, המערכת ANDROID גם כן מזכירה את המערכת של HTC. האם אני נכנס לצרה צרורה? ברצוני לספק אלטרנטיבה זולה לתושבי ישראל ומצד שני מפחד מהפרת זכויות יוצרים. מחכה לתשובתכם.

השב
  • 16:42, 23 בדצמבר 2012

עומר שלום.
    על מנת לתת תשובה מלאה יש לראות ולהשוות בין השמות, העיצובים והסימנים.
    הייתי ממליץ לך לא לייבא כלום לפני שאתה מקבל ייעוץ מעורך דין המתמחה בתחום שיבדוק כל האמור לעיל.

תגובה
  • 16:48, 23 בדצמבר 2012

האם ניתן להתייעץ עימך או שתוכל להפנות אותי למומחה בתחום באיזור המגוריםן אשקלון?
    מה העלות של ייעוץ מעורך דין?
    תודה רבה.

תגובה
  • 12:02, 24 בדצמבר 2012

עומר שלום,

הפורום זה לא נועד להתייעצות פרטית. פרטי הקשר שלי ושל עורכי דין אחרים מהתחום מופיעים גם באתר זה.

לגבי שכר טרחה- כל משרד גובה שכר טרחה שונה בהתאם למשתנים רלוונטיים

תגובה
  • 16:54, 23 בדצמבר 2012

צרפתי תמונה,

http://www.pictureshack.us/images/38309_logocha.jpg

השוני החיצוני פחות דומה.
    הלוגו כפי שניתן לראות ממש דומה.

בכל אופן אצטרך להגיע לייעוץ אבל מבחינת הלוגו האם מדובר בעניין שאין להכנס אליו מראש?

תגובה
  • 12:03, 24 בדצמבר 2012

עומר שלום,

לפי התמונה זה לא נראה כהפרת סימן מסחר, יחד עם זאת, כפי שציינתי בתשובתי, על מנת לתת חוות דעת מלאה יש לראות המוצרים והעיצוב שלהם.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים