• 28 בינואר 2013

  העתקת עיצוב מוצר ייצורו ומכירתו, בחו"ל.

  שלום רב,
  אני וחברי בהיותינו סטודנטים במוסד לעיצוב בארץ (סיימנו בשנת הלימודים הקודמת) פיתחנו ועיצבנו מוצר (פשוט בעיקרו). בהמשך ולאחר הקורס המוצר נמכר במסגרת יריד באקדמיה בכמות קטנה וכמו כן ביריד גדול בסמוך לסיום הלימודים). בתום הלימודים שוחררו לנו זכויות היוצרים למוצר ממוסד הלימודים לפי בקשתינו. ואנו מייצרים ומוכרים אותו בכמויות קטנות ברחבי העולם החל מאוגוסט 2012. לאחרונה בחיפוש באינטרנט ניתקלנו בבחור מאיטליה אשר העתיק באופן כמעט זהה את מוצרינו, והחל למכור ולפרסם אותו החל מספטמבר, באיטליה וגם באינטרנט, כמובן שאינו מזכיר אותנו כלל.
  כאמור המוצר עוצב במהלך הלימודים שלא למטרת מכירה, שאלותי הן אלו, האם ישנם חוקים המגנים על המוצר מפני העתקה בין לאומית? ובאיזה אופן כדי לפנות למעתיק ע"מ לפתור את הבעיה?
  תודה מראש
  ברוך

  28 בינואר 2013
 • 29 בינואר 2013

  העתקת עיצוב מוצר ייצורו ומכירתו, בחו"ל.

  ברוך שלום רב,

  על מנת להגן על עיצוב של מוצר אשר נמכר בכמויות ואינו יצירה אחת, יש צורך לרשום מדגם. רישום מדגם הוא מדינתי, היינו, יש צורך לרשום את המדגם בכל מדינה ומדינה על מנת לקבל הגנה. מרגע שלא נרשם מדגם, יש צורך להסתמך על חוקים אחרים כגון עשיית עושר וכד'. בכל מקרה את ההליך אמור להתנהל באיטליה ולכן הדין האיטלקי הוא הדין הרלוונטי ולצערי, איני בקיא בדינים אלו

  29 בינואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?