להקה ומוזיקה, זכויות יוצרים - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • צח

  נשלח ע"יצח 01:18, 15 בפברואר 2013

  שלום רב לכל העו"ד, ניגנתי כגיטריסט בלהקה כמעט 10 שנים וכעת פרשתי עקב אולטימטום שהציבו לי חברי הלהקה ולא יכולתי לעמוד בו. במהלך ה10 שנים הללו הייתי שותף לכתיבה והלחנה של כל המוזיקה. הקלטתי 3 אלבומים וגם שילמתי את החלק שלי עבור ההקלטות הללו. כאשר נמכר אלבום, היינו מתחלקים בכסף שווה בשווה. האלבום השלישי טרם יצא, וכשיצא כבר לא אהיה בלהקה יותר. כמו כן קיים חוב של הלהקה אליי שמסתכם בכ-3 אלף ש"ח הוצאות על הפקות שונות שטרם קיבלתי. על האלבומים בקרדיט רשום שמי שכתב את השירים הייתה הלהקה עצמה, ללא פירוט שמי בנושא זה. שמי הופיע רק בתור אחד מחברי הלהקה וכמובן כזה שביצע והקליט את אותו האלבום. האם יש על מה לחשוב בכיוון של תביעה?

  השב
 • 19:11, 16 בפברואר 2013

  צח שלום,

  על מנת להשיב לך יש צורך להבין בדיוק את כל המערכת החוזית בין הצדדים, וכן עוד פרטים בסיסיים חסרים, כמו היכן נרשמו הזכויות, מי המפיק, של מי זכויות היוצרים וכד'.
  בכל מקרה שאלתך אינה פשוטה ואני מציע לך לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לצורך קבלת חוות דעת משפטית בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.