זכויות יוצרים על עיצוב רהיט - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • יניר אברהם

  נשלח ע"ייניר אברהם 13:04, 31 במרץ 2013

  שלום רב, אני משתתף בימים אלה בתוכנית טלוויזיה, במסגרת התוכנית התבקשו המתמודדים לייצר רהיט בעיצוב אישי, כאשר זכיה בתוכנית תזכה את המתמודד בבנייה ויצור של הרהיט. לקחתי רעיון שהיה לי עוד מימי המכללה ופיתחתי אותו לטובת התוכנית. התקשרו לבשר לי שזכיתי בתוכנית ולכן אני זוכה לייצר את הרהיט שלי. אני חושש שכאשר הרהיט יקבל חשיפה טלוויזיונית, יבצעו בשו חיקויים שלו, או יקחו את הרעיון עליו מושתת הריט ויהפכו אותו למסחרי ללא אישור שלי. אני רוצה לדעת האם ניתן לקבל זכויות יוצרים על עיצוב או רהיט? והאם מותר לי לדרוש בעבור יצור שלו תמלוגים כל שהם או לפחות הכרה שזהו רהיט בעיצוב שלי? אשמח מכם לתשובה כמו כן אם חסר מידע אשמח לספק עוד. וכמובן במידה ואפשר לקבל זכויות יוצרים אשמח להכוונה איך והיכן. תודה רבה על העזרה. יניר.

  השב
 • 11:43, 2 באפריל 2013

  על עיצוב רהיט ספציפי ניתן לרשום מדגם שהוא מהווה מעין "פטנט על העיצוב". אחד התנאים לרישום של מדגם היא העובדה שהמדגם טרם פורסם קודם להגשת הבקשה לרישומו (תחרויות, אינטרנט וכד').
  על מנת לדעת האם באמת ניתן לקרוא למצב שנוצר כיום (הוצג במסגרת תוכנית שטרם שודרה)טרם פורסם יש צורך בהבנה של המערכת העובדתית. מציע לך לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין המתמחה בתחום זה בהקדם, למרות שייתכן וכבר "איחרת את הרכבת"

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.