שימוש בפוסטר שלי ללא רשותי - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • קרן 2

נשלח ע"יקרן 2 16:01, 29 במאי 2013

בתור מעצבת גרפית פרילנסרית, עיצבתי בעבר פוסטרים בשיתוף פעולה עם סטודנטים מבית ספר לקופירייטינג, בשביל פרוייקט במסגרת הלימודים שלהם. לתדהמתי, לפני כמה ימים ראיתי בסדרת טלוויזיה ישראלית ברקע של אחת הסצנות, את אחד הפוסטרים שעיצבתי ושככל הידוע לי לא יצא לשימוש מסחרי. בכל אופן שאלתי היא: האם מגיעים לי תמלוגים כלשהם או פיצוי על השימוש בפוסטר ללא רשותי? והאם הזכויות על העיצוב שייכות לי או לבית הספר שבמסגרתו עיצבתי את הפוסטר?

השב
  • 11:21, 2 ביוני 2013

ככל שהוסכם שזכויות היוצרים בפוסטר הן משותפות, הרי שכל אחד מהסטודנטים יכול היה לעשות שימוש בפוסטר.
    בהתאם מומלץ לפנות אל מי שעשה שימוש ולברר מה היו הפרטים המסחריים והאם מגיע לך חלק בתשלום (ככל שניתן כזה)

תגובה
  • 20:46, 2 ביוני 2013

תודה על התשובה.
    בעיקרון לא חתמנו על חוזה ולא הוסכם על זכויות כלשהן, אלא התבקשתי לבצע עבודת עיצוב גרפי בשביל מסגרת לימודית. לא שיערתי לעצמי שהפוסטר יצא מגבולות בית הספר ויוצג בסדרת טלוויזיה שנים מאוחר יותר. בהתחשב במידע הזה: האם עדיין יש סיכוי שמגיע לי תגמול כלשהו על שימוש בפוסטר בעיצובי?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.