כתובת דומיין - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 18:22, 22 ביולי 2013

  שלום רב, רכשתי לפני מספר שבועות כתובת דומיין והפניתי את הניגשים לכתובת לאתר קיים שלי. הבוקר קיבלתי מכתב מעו"ד ובו אזהרה שאם לא אחזיר את כתובת הדומיין לבעליו הקודמים, אתבע. במכתב מצויין כי נותן השירות ממנו רכשתי את הדומיין ביצע רשלנות ולא חידש את החוזה עם הבעלים הקודמים באופן אוטומטי ולכן היה באפשרותי לרכוש אותו. מה קובע החוק בעניין זה? האם אני מחוייב להחזיר את הכתובת? האם ביצעתי עבירה כלשהי? תודה רבה!

  השב
 • 21:17, 23 ביולי 2013

  שלום אורן,
  חסרים נתונים ועובדות רבים, על מנת שיהיה באפשרותי להשיב למקרה הספציפי שלך. מאחר והמדובר במידע אשר משיקולי סודיות וחיסיון כדאי שיהיה לא לחשוף בפורום, הרי שככול שהנך מעוניין, אתה מוזמן לפנות אלי ישירות.

  ככלל אציין כי איגוד האינטרנט הישראלי פרסם כללים לרישום שמות מתחם ישראליים (בסיומת .IL). אולם, חשוב יהיה להדגיש כי אין בהקצאת שם מתחם ו/או בחינת בקשה על ידי רשם שמות מתחם (דומיין), ערובה או אישור לכך שהשימוש שעושה המחזיק בדומיין הוא שימוש כדין. לאור כך, כפי שציינת לעיל, נדרשת בחינה של הנסיבות והעובדות הספציפיות של המקרה שלך לשם מתן תשובה נקודתית לעניין.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.