• 26 באוגוסט 2013

    זכויות יוצרים

    שלום אני אזרחית ישראלית שכרגע חיה בקנדה. אני בעלת עסק צילום פה בקנדה. בחורה שהייתה ברשימת חברים
    שלי בפייסבוק החליטה לקחת תמונות שאני צילמתי מהפורטפוליו שלי ולהשתמש בהם בעסק שהיא פתחה בישראל. באתר שלי כתוב במפורש שכל הזכויות שמורות לי ושאסור לשהשתמש בתמונות בלי אישור כתוב ממני, שאסור לחתוך או לשנות את התמונות בכל צורה שהיא. הבחורה , לקחה את התמונות בלי רשות , שינתה אותם , חתכה אותם בחלקם ובחלקם אפילו ניתן לראות עדיין את הלוגו שלי...הלקוחות שלי פה בקנדה אישרו לי להתשמש בתמונות לצורך פורטפוליו בלבד ולא לצורך מסחרי ולא לשימוש של אף אחד אחר. פניתי לבחורה כמה פעמים בבקשה שתוריד את התמונות והיא מסרבת לעשות זאת. מה אני יכולה לעשות? הלקוחות שלי דורשים ממני לפתור את הבעיה הזו ואני לא יודעת איך. האם אני יכולה להגיש תביעה? איך? איפה? בבקשה תייעצו לי

    26 באוגוסט 2013
  • 28 באוגוסט 2013

    זכויות יוצרים

    שלום ריטה,
    שאלתך חשובה היא וזאת מאחר וחוק זכות יוצרים משנת 2007 דורש זיקה לישראל כתנאי למתן זכות יוצרים ליצירה.
    בהתאם לאחת מהחלופות המנויות בסעיף 8 לחוק נקבע כי זכות יוצרים תהא ביצירה אם בעת יצירתה של היצירה היה יוצרה אזרח ישראלי, או שמקום מגוריו הרגיל היה בישראל, וזאת בין שהיצירה פורסמה ובין שלא פורסמה.
    לפיכך, על פניו, בהתאם לשאלתך ואם אכן בוצעה הפרת זכויות יוצרים, נראה כי הנך יכולה לנקוט בהליכים משפטיים בישראל אולם מאחר ונסיבות המקרה שלך מאוד ספציפיות נראה כי הפורום אינו המקום הנכון לדון בהם וממליץ כי תפני לעו"ד העוסק בזכויות יוצרים לשם ייעוץ משפטי קונקרטי לנסיבות המקרה שלך ולרבות בחינת עילת התביעה שלך (אם וככול שקיימת).
    בברכה,

    28 באוגוסט 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?