זכויות יוצרים - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • Rita

  נשלח ע"יRita 19:09, 26 באוגוסט 2013

  שלום אני אזרחית ישראלית שכרגע חיה בקנדה. אני בעלת עסק צילום פה בקנדה. בחורה שהייתה ברשימת חברים שלי בפייסבוק החליטה לקחת תמונות שאני צילמתי מהפורטפוליו שלי ולהשתמש בהם בעסק שהיא פתחה בישראל. באתר שלי כתוב במפורש שכל הזכויות שמורות לי ושאסור לשהשתמש בתמונות בלי אישור כתוב ממני, שאסור לחתוך או לשנות את התמונות בכל צורה שהיא. הבחורה , לקחה את התמונות בלי רשות , שינתה אותם , חתכה אותם בחלקם ובחלקם אפילו ניתן לראות עדיין את הלוגו שלי...הלקוחות שלי פה בקנדה אישרו לי להתשמש בתמונות לצורך פורטפוליו בלבד ולא לצורך מסחרי ולא לשימוש של אף אחד אחר. פניתי לבחורה כמה פעמים בבקשה שתוריד את התמונות והיא מסרבת לעשות זאת. מה אני יכולה לעשות? הלקוחות שלי דורשים ממני לפתור את הבעיה הזו ואני לא יודעת איך. האם אני יכולה להגיש תביעה? איך? איפה? בבקשה תייעצו לי

  השב
 • 19:43, 28 באוגוסט 2013

  שלום ריטה,
  שאלתך חשובה היא וזאת מאחר וחוק זכות יוצרים משנת 2007 דורש זיקה לישראל כתנאי למתן זכות יוצרים ליצירה.
  בהתאם לאחת מהחלופות המנויות בסעיף 8 לחוק נקבע כי זכות יוצרים תהא ביצירה אם בעת יצירתה של היצירה היה יוצרה אזרח ישראלי, או שמקום מגוריו הרגיל היה בישראל, וזאת בין שהיצירה פורסמה ובין שלא פורסמה.
  לפיכך, על פניו, בהתאם לשאלתך ואם אכן בוצעה הפרת זכויות יוצרים, נראה כי הנך יכולה לנקוט בהליכים משפטיים בישראל אולם מאחר ונסיבות המקרה שלך מאוד ספציפיות נראה כי הפורום אינו המקום הנכון לדון בהם וממליץ כי תפני לעו"ד העוסק בזכויות יוצרים לשם ייעוץ משפטי קונקרטי לנסיבות המקרה שלך ולרבות בחינת עילת התביעה שלך (אם וככול שקיימת).
  בברכה,  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.