מוזיקה - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • עינת

  נשלח ע"יעינת 11:21, 7 באוקטובר 2013

  מוזיקה לגיל הרך במסגרת עבודתי כמדריכת תנועה לגיל הרך, אני רוכשת דיסקים של יוצרות ישראליות שכותבות ומלחינות מוזיקה במיוחד עבור ילדים בגיל הרך ומשווקות אותם לכל מי שעובדת עם הגיל הרך בכל מסגרת שהיא. את הדיסקים אני משמיעה בגני הילדים ובחוגים בהם אני עובדת. כעת, אני מעבירה קורסים למדריכות תנועה לגיל הרך וברצוני לדעת האם עלי לקבל אישורה של היוצרת לשימוש בדיסק על אף העובדה שאני מפנה את הסטודנטיות לדיסק וליוצרת המוזיקלית בהתאם לשיר שבו השתמשתי. תודה עינת

  השב
 • 11:29, 9 באוקטובר 2013

  שלום עינת,
  פעולות כגון השמעה בפומבי והעמדה לרשות הציבור של יצירות מוזיקליות בהחלט יכול להוות הפרת זכויות יוצרים של בעלי הזכויות בתכנים הללו. בעבר כבר נדונו בבתי המשפט מקרים כגון אלו - ואף מקרים בהם המדובר היה בהשמעת מוזיקה בגני ילדים.
  מאחר בשאלתך חסרים פרטים רבים וכן עובדות המקרה ונסיבותיו, קשה יהיה להשיב לשאלתך במסגרת הפורום ולאור חשיבות הנושא והחשיפה המשפטית אשר את יכולה להיות מצויה בה במקרה בו תפרי זכויות יוצרים של בעלי זכויות כלשהם - אמליץ כי תפני לייעוץ משפטי קונקרטי בו יבחנו שאלותיך והמקרה הספציפי שלך לאור נסיבות, עובדות המקרה וההשלכות המשפטיות הנובעות ממנו.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.