הסדרת רשיון השמעת מוסיקה - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
  • רות

נשלח ע"ירות 15:57, 9 בדצמבר 2013

שלום רב, היום קיבלתי מכתב מהפדרציה הישראלית לתקליטים וקלטות בע"מ המאיימת עליי בתביעה, בתואנה שאני משמיעה מוסיקה מוקלטת בבוטיק הקטן שלי...האם גם השמעת רדיו מחייבת בהסדרת רשיון כזה ? האם כל עסק בכל גודל חייב ברשיון ? גם עסק קטן ? אופן הפעולה שלהם: נכנסו לעסק שלי וללא רשות ריגלו כדי לאיים עליי בדרישה לתשלום נראית לי לא חוקית... לא קבעו עימי פגישה וביררו כלל איזה מוסיקה אני משמיעה וכו'. האם דרך הפעולה הנ"ל חוקית ?

השב
  • 16:22, 9 בדצמבר 2013

רות שלום,
    על פניו, במקרים מסוימים, השמעה של יצירה מוזיקלית מוגנת בבית עסק, ללא הרשאה כדין, יכולה להוות הפרת זכויות יוצרים. עם זאת, אינני יכול ליתן הכוונה משפטית וייעוץ משפטי בנוגע למקרה הספציפי שלך באמצעות הפורום שכן, בין היתר, יש צורך לבצע בירור עובדתי ומשפטי של נסיבות המקרה הספציפי שלך.
    לפיכך, ממליץ לך להתייעץ עם עורך דין בנוגע למקרה הספציפי שלך.
    בברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.