זכויות יוצרים בשיר - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
  • יני

נשלח ע"ייני 16:39, 15 בדצמבר 2013

כתבתי שיר בנתיים רק למגירה אבל הרצון שלי הוא להעביר אותו לזמר בעתיד. אחרי כמה ימים שמתי לב שקיים שיר (יחסית די מוכר) שיש בו משפט זהה למשפט בשיר שלי. משפט לא מתוחכם מידי ובסך הכל חמש מילים אך אני לא מעוניין לשנות אותו. אם וכאשר השיר שלי יצא לאור ויתפרסם בעתיד, האם זו פגיעה בזכויות היוצרים של כותב השיר עם המשפט הזהה? חמש מילים זו עילה לתביעה בעניין זכויות יוצרים של שיר?

השב
  • 13:33, 22 בדצמבר 2013

היי יני

5 מילים, 6 או אף פחות יכולים להוות מקרה להפרת זכויות יוצרים והבחינה היא לא רק מספרית (כלומר - כמה מילים הועתקו) אלא גם איכותית וכזו אשר בוחנת יצירתיות, השקעה ועוד- יכול בהחלט להיות מקרה בו 5 מילים ספציפיות בשיר מסמלות את השיר עצמו, הן הבסיס של השיר ועומדות בcore שלו והעתקתן יהווה הפרת זכויות יוצרים..
    כך לדוגמה פסיקת בתי המשפט בעבר היא שהמשפט "הופה הולה הולה הופה" משיר הבטלנים מוגן בזכויות יוצרים, כפי שהמשפט "אין סוסים שמדברים עברית" גם כן מוגן.
    לפיכך, ממליץ לך טרם מכירת השיר או מתן רישיון בו לפנות לעו"ד לשם ייעוץ מקצועי קונקרטי בנסיבות המקרה שלך.
    בהצלחה ובברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.