דרישה לפיצוי מאת בית דפוס - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • יפית

  נשלח ע"ייפית 16:11, 27 בינואר 2014

  שלום התקשרתי עם בית דפוס למטרת עיצוב לוגו והכנת דברי פרסום עם הלוגו שעוצב על ידם שילמתי עבור העיצוב לטענת בית הדפוס הפרתי את זכויות היוצרים שלהם כאשר עשיתי שימוש בעיצוב שלהם לצרכים אחרים ולפיכך דורשים 100,000 ש"ח אני חושבת שטענתם אינה נכונה היות ושילמתי עבור העיצוב ואף לעיתים היו שולחים לי מייל עם קבצים פתוחים כדי שאוכל לעשות שימוש בעיצוב שלהם אודה למענה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  11:09, 28 בינואר 2014

  יפית שלום,

  נראה כי מדובר ב"יצירה מוזמנת", אשר לפי חוק זכות יוצרים נמצאת בבעלות היוצר, קרי בית הדפוס, אלא אם הוסכם אחרת ביניכם (במפורש או במשתמע).

  המשמעות היא שהתשלום עבור היצירה אינו מהווה חזקה כי היצירה בבעלותך (להבדיל מיצירה שהיא דיוקן או צילום של אירוע משפחתי או של אירוע פרטי אחר, שנוצרה לפי הזמנה, אז הבעלים הראשון של זכות היוצרים בה הוא המזמין, אלא אם כן הוסכם אחרת).

  על מנת לקבוע האם קיימת זכות יוצרים לבית הדפוס, ואם כן האם היא הופרה, יש לבחון את כלל נסיבות ההתקשרות (הסכם התקשרות בינכם, התכתבויות וכו').

  לצורך כך יש להתייעץ עם עו"ד המתמחה בזכויות יוצרים.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.