שאלה בנוגע לתמונות באתרי צימרים - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • דולב

  נשלח ע"ידולב 19:04, 8 במרץ 2014

  שלום אני מעוניין להקים אתר שיהיה סוג של אינדקס צימרים. בשלב הראשון אני מוסיף עסקים באופן עצמאי ושהאתר יתחזק יותר אני מעוניין להוסיף עסקים שיהיו מעוניינים לפרסם את עצמם בתשלום. יש לי בעצם 2 שאלות בהקשר הזה: א. האם יש דרך חוקית שבה אוכל להוסיף תמונות של צימרים (הקיימות כמעט בכל אינדקס צימרים) אצלי באתר? האם צריך אישור מפורש בכתב מכל בעל עסק כזה? ב. האם בכלל מותר לי להוסיף שם של עסק לאתר ללא ידיעתו או אישורו? בהנחה והמידע כולל רק טקסט עובדתי ללא תמונות. אשמח לדעת, תודה מראש!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  12:33, 10 במרץ 2014

  דולב שלום,

  פורום זה עוסק בזכויות יוצרים וקניין רוחני, לכן אענה בהקשר זה:

  א. ככלל שאינך עושה שימוש בתמונות אשר אתה צילמת בעצמך, הרי שמדובר בתמונות המוגנות בזכויות יוצרים ולכן אם תרצה לעשות בהן שימוש יהיה עליך לבקש את אישור בעל הזכות אשר יכול להתנות זאת בתשלום.

  ב. שאלה זו אינו נוגעת לתחום הפורום ולכן מומלץ להתייעץ עם עו"ד הבקיא בתחום זה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.