שם של אתר שהוא גם שם של ספר - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 20:59, 10 באפריל 2014

  שלום. קניתי דומיין מסויים כדי להעלות עליו אתר לימודי. בדיעבד התברר לי שקיימת סידרת ספרים עם השם הזה שגם היא עוסקת בלימוד (אדגיש כי זה שם הספר ולא החברה שהוציאה אותו). אני די בטוח שהשם הזה לא רשום כסימן רשום שכן מדובר בביטוי נפוץ באנגלית בסך הכל. האם לדעתך יש מניעה כלשהיא להמשיך ולהשתמש בדומיין בשם הזה?

  השב
 • 08:17, 11 באפריל 2014

  אולי חוקית לא! אבל יווקית זה נראה שכדאי לחדוב שוב כי זה ייצור בלבול עלא אם החברה השניה יוצרת שיווק מסיבי שחלקו יפול בחפיפה אליך!!

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  11:27, 13 באפריל 2014

  שי שלום,

  הדבר הראשון שיש לעשות הוא לבדוק האם קיים סימן מסחר רשום.

  גם במידה ולא קיים סימן מסחר רשום, הרי שייתכן וקיימות עילות תביעה אחרות כגון: גניבת עין, שימוש ופגיעה במוניטין, עשיית עושר ולא במשפט ועוד, לכן מומלץ להתייעץ עם עו"ד על מנת להימנע מסיכונים מיותרים.

  בהצלחה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.