זכויות על ספר במכון תורני - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 12:54, 25 ביוני 2014

  שלום, רציתי לשאול בנוגע לזכויות על ספר במכון תורני: כעובד במכון תורני נתבקשתי לכתוב ספר על נושא הלכתי מסוים. ראשי המכון חלוקים עלי בפרטים מסוימים בספר שכתבתי, ומעוניינים לבצע בו שינויים שאיני מסכים אליהם. לדבריהם, במידה שלא אסכים שיפורסם שמי עם השינויים הללו, הספר יכול להתפרסם ללא אזכור שמי, או שאכתוב בהתחלה הבהרה, שאיני עומד מאחורי כל הכתוב בספר. האם זכותי המוסרית עומדת לי למנוע זאת בעדם? אפשרות אחרת הנזכרת על ידם היא, כי הספר לא יצא לאור כלל. במידה והמכון יבחר באפשרות כזו, האם זו תהיה זכותי להוציא את הספר לאור באופן עצמאי, בלי המכון? תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  17:09, 30 ביוני 2014

  דוד שלום,

  אין ראשי המכון יכולים לכפות עליך לפרסם את יצירתך בעילום שם, ובמידה ופרסום שכזה ייעשה הרי שמדובר בפגיעה בזכותך המוסרית.
  מעבר לכך זכותך כיוצר (כחלק מזכותך המוסרית) להתנגד לסילוף, לפגימה, לשינוי צורה או לפעולה פוגענית ביצירתך קמה רק במידה ויש באחד מהם כדי לפגוע בכבודך או בשמך. אומנם נטיית ביהמ"ש לפרש פגיעה זו בהרחבה, אך לא מדובר במדע מדויק.

  לעניין שאלתך בנוגע לאפשרות הוצאת הספר באופן עצמאי, הרי שהדבר תלוי בהסכמות אליהן הגעת עם המכון עצמו. במידה והתחייבת שלא לעשות זאת, הרי שפעולה שכזו תהווה הפרה של ההתחייבות. כמובן שלא ניתן להעניק ייעוץ ללא בדיקת נסיבות המקרה.

  בברכה,

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.